ThinManager

CIP Security

Claroty CTD

Konsultantske usluge

Digitalna transformacija u industrijskoj automatizaciji donosi sve veće zahteve za komunikaciju između operativne tehnologije (OT) i računarskih sistema (IT) industrijskih preduzeća. Uređaji za automatizaciju u OT mreži pružaju sve veći obim podataka IT mreži, koji su neophodni za efikasno upravljanje proizvodnjom, minimizaciju proizvodnih troškova, smanjenje zastoja ili prediktivno planiranje intervencija za održavanje. Međutim, intenzivna razmena podataka između OT i IT mreže donosi, pored očiglednih pozitivnih efekata, i veću otvorenost OT mreže, a time i veću ranjivost na sajber napade.

OT mreže su tradicionalno bile izgrađene kao gotovo izolovane od spoljnog sajber okruženja, čime je mogućnost napada od strane spoljnog sajber napadača bila minimalna. Zbog toga su u prošlosti zahtevi za obezbeđivanje sajber bezbednosti OT mreže bili niski. Međutim, ako želimo u potpunosti iskoristiti potencijal digitalnih transformacija i IIoT tehnologija, ovaj koncept treba promeniti. Moderna OT mreža nije uopšte izolovana; neophodno je analizirati njene ranjivosti, baviti se zaštitom cele mreže kao i pojedinačnih uređaja, pratiti mrežnu komunikaciju, otkrivati potencijalne sajber pretnje i aktivno reagovati na njih. Aspekt cyber bezbednosti stoga igra značajnu ulogu u modernim projektima automatizacije.

Softver

  • FactoryTalk Policy Manager (ver 6.11 +)
  • FactoryTalk Systém Services (ver 6.11 +)
  • FactoryTalk Linx (ver 6.11 +)
  • Studio 5000 Logix Designer

Hardver

Poslednji proizvod u ovoj kategoriji hardverskih rešenja - CIP Security Proxy modul - služi kao pružalac sigurne komunikacije za uređaje koji nemaju nativnu podršku za CIP Security protokol. CIP Security Proxy upravlja ključevima za enkripciju i sertifikatima za zaštićeni uređaj, i omogućava njegovu mrežnu komunikaciju zasnovanu na CIP Security protokolu.